KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12343060
nr 1234 3060
Maja Holtermann-Bergh
(1899-1993), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerad a tergo, Olja på papp pannå 24x28 cm. Olja på pannå 45x37 cm
Maja Holtermann-Bergh, svensk målare född 1899, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 11 februari 2019
kl 19:10:58
300 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Maja Holtermann-Bergh
Läs mer om Maja Holtermann-Bergh